Referencer

Sportsvision referencer

TrainYourEyes har arbejdet med elite idrætsudøvere indenfor forskellige sportsgrene:

 Yussuf Poulsen

Fodbold:

Bundesligaklubben RB Leipzig, med blandt andet landsholdsspillerne Yussuf Poulsen, Davie Selke, Emil Forsberg, Kyriakos Papadopoulos, Péter Gulácsi, Zsolt Kalmár

Superligaklubben Brøndby

Superligaklubben Esbjerg

Superligaklubben OB

Superligaklubben FC Midtjyllland

Superligaklubben FC Nordsjælland

Superligaklubben Frem

Superligaklubben AGF

Eliteklubben FFK

Eliteklubben Vålerenga

1. Divisionsklubben VB

1. Divisionsklubben Ålesund

1. Divisionsklubben Haugesund

2. Divisionsklubben Kalundborg

FC Midtjyllands fodboldakademi

Ebbe Sand fra Schalke 04

Spillere fra NTG Bærum

Susanne Graversen, keeper på det danske fodboldlandshold

Steffen Rasmussen, keeper for AGF

Per Krøldrup, Florentina, Italien og det danske landshold

Meinhardt Joensen, keeper på det Færøske landshold

Osman Jallow, angriber fra Brøndby

Michael Falkesgaard, keeper fra Brøndby

Nicolai Jørgensen, keeper fra Brøndby

Andreas Hansen, keeper fra Brøndby

 

Håndbold:

A-Landsholdet, herre

Y-Landsholdet, herre

Randers HK, dame

FCK, herre

Kolding IF, damer

Horsens IF, damer

Spillere fra NTG Bærum

Stavanger Håndboldklub

Lene Lund Nielsen - stregspillere fra det danske A-landshold

Kamilla Kristensen - stregspillere fra det danske A-landshold

Susan Thorgård - stregspillere fra det danske A-landshold

Nikolaj Møller Lyngby Pedersen – keeper fra Århus Håndboldklub

Susann Iren Hall – stregspiller, Norge

Haandbold Motilitetsest Af Lene Lund 

Golf:

Golflandsholdet, herre og dame

Leif Nyholms Future Team Audi (nye professionelle golfspillere)

Magnus Landströms professionelle golfspillere samt de nye golfspillere på landsholdet

Iben Tinning, Danmarks bedste kvindelige golfspiller

Spillere fra NTG Bærum

 

Bordtennis:

Det danske landshold, herre inkl. OL-medaljevinderne Michael Maze og Finn Tugwell

Mie Skov

 

Bueskydning:

Det danske landshold, dame og herre samt OL-deltagerne 2004

 

Tennis:

Karina Jakobsgaard

Joakim Bay Simonsen

Oliver Wiig

Philip Ørnø

August Holmgren

Caspar Jalili Mikkelsen

 

Badminton:

De danske OL-deltagere bl.a. Camilla Martin, Peter Gade, Mette Schjoldager samt VM-vinderne Lars Paaske og Jonas Rasmussen

Ditte Strunge

 

Ishockey:

Det danske landshold, herre

Blue Fox, Herning ishockeyklub

Vålerenga, Norge

Spillere fra NTG Bærum

Nicolai Bakketun

Marius Ulseth

 

Atletik:

Rikke Rønholt og Christian Birk, løb

 

Fægtning:

Gentofte-talenterne Casper Grønbæk og Anne Katrine Hjort Nielsen

 

Pool-billard:

Det danske pool-landshold

 

Gymnastik:

Daniel Aunvig, redskabsgymnastik

 

Kajak-sejlads:

Gentoftetalenterne Sarah Gunni Toftedal, Martin Ljungberg, Camilla Bitsch Larsen

 

49´er jolle-sejlads:

Tobias Hemdorff, kommende OL-deltager

 

Svømning:

Karen Egdal og Julie Hjorth-Hansen

 

Orienteringsløb:

Halden Skiklubb - 27 af de bedste nordiske o-løbere

 

Basketball:

Gentofte-talentet Amalie Dahl Have

 

Volleyball:

Gentofte-talentet Rune Rye Huss

 

Motorsport:

John Hauglands rally- og banekørere bla. Anders Grøndal

Formel køreren Stian Sørlie

8-dobbelte Le Mans vinder Tom Kristensen

DTC-køreren Henrik Lundgaard

Motorcross-kørere fra NTG Bærum

Gokart-teamet Verdensklasse

Racerkøreren Tommy Schröter

Speedway VM-mesteren Nicki Pedersen

Speedway-køreren Kenneth Kruse Hansen

Nicki Og Maria 1 

Alpint:

Det danske alpine skilandshold, inkl. Sophie Sølling og Johnny Albertsen

 

Amerikansk fodbold:

Gentofte-talentet Frederik W. Frandsen

Copenhagen Tower

 

Skiskydning:

Den norske skiskytte Frode Andreassen

De norske skiskytter Liv Grete Skjelbreid Poirée og Gunn Margit Aas Andreassen

Det norske rekrut landshold i skiskydning

Skiskyttere fra det Østrigske landshold

 

Skydning:

Vebjørn Berg

Andrea D´Apuzzo

 

Skøjteløb

Maren Haugli

Sverre Haugli (norske landshold)

 

Snowboard:

Snowbarder fra NTG

 

Cykelsport:

Cykelryttere fra NTG Bærum

Marie Vokeland

Emilie Moberg, det norske cykellandshold

 

Ballet:

Udvalgte danser fra den Kgl. Danske Ballet, inkl. Silja Schandorff og Maria Stockholm

 

Beach Volleyball:

Targei Skarlund

Jørre Kjemperud

 

Poker:

Nicolaj Adamsen og Martin Clemmensen

 

Længdespring

Morten Jensen, OL-deltager

 

Curling

De danske landshold, damer - OL-deltagere:

Team Lene Nielsen

Team Madeleine Dupont

Det danske herrelandshold – OL-deltagere:

Team Rasmus Stjerne

Visualisering Curling